O ZAWODACH
15470
page-template-default,page,page-id-15470,bridge-core-3.1.2,qode-page-transition-enabled,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.3,vc_responsive

O ZAWODACH

Od Młodzika do Olimpijczyka to cykl ogólnopolskich zawodów pływackich zapoczątkowany w grudniu 2011 roku przez AZS Warszawa.

W roku szkolnym 2022/2023 w zawodach mogą startować dzieci i młodzież z roczników 2009-2014. Zmagania odbywają się w Warszawie na pływalni 25 i 50 metrowej. W bieżącym roku szkolnym planowanych jest 6 zawodów eliminacyjnych oraz Wielki Finał.

Wszystkie zawody organizowane są w oparciu o przepisy FINA i PZP. Każda edycja przeprowadzana jest seriami na czas przy użyciu elektronicznego pomiaru czasu za pomocą tablic dotykowych z wykorzystaniem elektronicznych tablic wyników. Dodatkowo wyniki wyświetlane są, przy użyciu specjalnego programu, na ekranach projekcyjnych.

Jedną z podstawowych zasad zawodów jest to, że każdy zawodnik/zawodniczka otrzymuje pamiątkowy upominek. Do tej pory udało nam się przygotować koszulki, czepki, torbę, bidon, worek sportowy i okularki pływackie. Dodatkowo najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczane są medale za trzy pierwsze miejsca i dyplomy za 6 miejsc w każdej kategorii wiekowej i na każdym dystansie.

 

Zawodników mogą zgłaszać wyłącznie kluby. Wszyscy uczestnicy muszą:

  • posiadać ważne badania lekarskie;
  • licencję PZP;
  • zgodę rodziców/prawnych opiekunów na start i wykorzystanie wizerunku (szczegóły w regulaminie)

 

O starcie w cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka decyduje kolejność zgłoszeń. W jednych zawodach na pływalni przewija się nawet w okolicy tysiąca młodych pływaczek i pływaków. W związku ze stale rosnącą popularnością tego wydarzenia w coraz szybszym tempie zgłasza się komplet uczestników.

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz m.st. Warszawy.