Wyniki i komunikat po pierwszych zawodach
16308
post-template-default,single,single-post,postid-16308,single-format-standard,bridge-core-3.1.2,qode-page-transition-enabled,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.3,vc_responsive

Wyniki i komunikat po pierwszych zawodach

Wyniki i komunikat po pierwszych zawodach

Rozpoczęliśmy nowy sezon zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, gratulujemy szczególnie tym którzy po raz pierwszy zdobyli medale na naszych zawodach.

Zobacz: wyniki
Zobacz: galeria zdjęć

Niestety ze względów regulaminowych organizatorzy zmuszeni byli do zdyskwalifikowania niektórych zawodników. Poniżej prezentujemy komunikat przybliżający ten temat, adresowany głównie do trenerów reprezentacji.

Już dziś zapraszamy do udziału w II eliminacjach, które odbędą się w dniach 21-22 listopada.

 

KOMUNIKAT SPECJALNY

Panie i Panowie Trenerzy

Podczas pierwszych eliminacji zawodów OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA rozegranych w dniach  17 – 18.10.2015 r. na pływalni OSiR w Warszawie przy ul. Polnej kilkanaście osób zostało zdyskwalifikowanych – głównie zawodniczki i zawodnicy Klubu IUKS MUSZELKA, z powodu złamania regulaminu zawodów (pkt. 4.c) mówiącego o limicie startów.
W przypadku Klubu IUKS Muszelka, sytuacja zgłaszania zawodniczek i zawodników do więcej niż dwóch startów powtarza się nagminnie, co odbieramy również jako celowe działanie trenerów (osoby upoważnione  do dokonywania zgłoszeń). Nieodpowiedzialność w tym zakresie osób dorosłych odpowiedzialnych za rozwój  i sportowe wychowanie dzieci, skutkuje konsekwencjami u zawodniczek i zawodników. W naszej ocenie jest  to postawa naganna i odbiegająca od szczególnie cenionej w sporcie zasady fair play.

Zwracamy się z prośbą zaniechanie tego typu procederów przez trenerów. Rodziców dzieci trenujących  i startujących w zawodach OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA prosimy o większy nadzór nad – niesportowymi poczynaniami osób, którym powierzają swoje dzieci.

Ze względu na weryfikację wyników, prosimy by trenerzy zwrócili medale i dyplomy, które zostały wręczone zdyskwalifikowanym dzieciom. Prosimy o dostarczenie ww. trofeów do Biura AZS Środowisko Warszawa (http://azs.waw.pl/kontakt/) w terminie do 30 października 2015 r.

W przypadku nie wywiązania się  z powyższego obowiązku, Klub nie zostanie dopuszczony do kolejnych zawodów OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA.

Osoby, którym należą się dyplomy i medale w oparciu o poprawione wyniki, zostaną nimi nagrodzone w trakcie ceremonii nagradzania poszczególnych stylów / roczników podczas kolejnych zawodów OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA rozgrywanych w dniach 21 -22 listopada 2015 r.

Organizator: Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.