Od młodzika do olimpijczyka | O ZAWODACH
15470
page-template-default,page,page-id-15470,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

O ZAWODACH

Od Młodzika do Olimpijczyka to cykl ogólnopolskich zawodów pływackich zapoczątkowany w grudniu 2011 roku przez AZS Warszawa.

W roku szkolnym 2017/2018 w zawodach mogą startować dzieci i młodzież z roczników 2004-2009. Zmagania odbywają się w Warszawie na pływalni 25 i 50 metrowej w dwóch blokach (lata 2004-2006, 2007-2009). W bieżącym roku szkolnym planowanych jest 5 zawodów eliminacyjnych oraz Wielki Finał.

Wszystkie zawody organizowane są w oparciu o przepisy FINA i PZP. Każda edycja przeprowadzana jest seriami na czas przy użyciu elektronicznego pomiaru czasu za pomocą tablic dotykowych z wykorzystaniem elektronicznych tablic wyników. Dodatkowo wyniki wyświetlane są, przy użyciu specjalnego programu, na ekranach projekcyjnych.

Jedną z podstawowych zasad zawodów jest to, że każdy zawodnik/zawodniczka otrzymuje pamiątkowy upominek. Do tej pory udało nam się przygotować koszulki, czepki, torbę, bidon, worek sportowy i okularki pływackie. Dodatkowo najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczane są medale za trzy pierwsze miejsca i dyplomy za 6 miejsc w każdej kategorii wiekowej i na każdym dystansie.

 

Zawodników mogą zgłaszać wyłącznie kluby. Wszyscy uczestnicy muszą:

  • posiadać ważne badania lekarskie;
  • licencję PZP;
  • zgodę rodziców/prawnych opiekunów na start i wykorzystanie wizerunku (szczegóły w regulaminie)

 

O starcie w cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka decyduje kolejność zgłoszeń. W każdym bloku może startować od 200 do 300 zawodników (w zależności od pływalni), a każdy zawodnik/zawodniczka ma prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych. W związku ze stale rosnącą popularnością tego wydarzenia w coraz szybszym tempie zgłasza się komplet uczestników.

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz m.st. Warszawy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.